Güvenlik Sistemleri

Güvenlik terimi, yaşamdaki her türlü riski en aza indirmeyi veya ortadan kaldırmayı ifade eder. Her türkü riskin değerlendirilmesi ve önlenmesi çeşitli sosyal aracılar içerir.

 

İyi Bir Güvenlik Sisteminin 5 İşlevi

Temel olarak, iyi bir güvenlik sistemi şu işlevleri içermelidir: engelleme, önleme, algılama, tanımlama ve tepki verme.

Engelleme: Bu, iyi bir güvenlik sisteminin en önleyici işlevidir. Amaç, suçluyu suç işlemekten caydırmak için risk algısını artırmaktır. Bu açıdan insanların psikolojik yönü dikkate alınmalıdır. Bunun için, güvenliğin görünüşteki yönü çok önemlidir. Böylece, bu yönü dikkate alarak, güvenlik ekibinin duruşunu ve tekdüzeliğini, kameraların kullanımını, tehlikeyi veya görüntülerin kaydını gösteren işaret direklerini, bekçi köpeklerini, elektrikli çitleri ve bunların kullanımını vurguladığımız birkaç mekanizma kullanmak mümkündür.

Önlemek: İkinci işlev, korumak istediğiniz yere erişimi önlemek veya geciktirmek için fiziksel engeller oluşturmayı içerir. Bu nedenle duvarlar, çitler, kapılar, kilitler, zırhlı yapılar ve akordeonlardan bahsediyoruz. Duvarın yüksekliği ve tırmanmaya izin verebilecek desteklerin olup olmadığı dikkate alınması gereken önemli hususlardır.

Tespit Etmek İçin: Üçüncü işlev, güvenlik sisteminin istenmeyen durumları algılama yeteneğiyle ilgilidir. Genel olarak risk durumlarını belirleyebilen elektronik sistemlerden bahsediyoruz. Bu amaçla alarm merkezlerine bağlı sensör sistemleri, izlenen yerlerde insan hareketi olduğunda uyarı vermek için sıklıkla kullanılmaktadır. Koruması amaçlanan bir yere iyi bir algılama sistemi tasarlamak, bir konumun güvenliğini çok daha verimli ve insan faktörüne daha az bağımlı hale getirir.

Tanımla: İyi bir güvenlik sistemi sadece suçluları değil, eylemi kimin ve nasıl gerçekleştirdiğini netleştirmek için uygun yerlere kurulan kaliteli kameraların kurulmasını ifade eder. Bu, sistemdeki herhangi bir kusuru düzeltmek ve mümkünse sorumluları cezalandırmak için gerekli olacaktır. İyi bir erişim kontrol sistemi, belirli bir yerde dolaşan tüm insanları izlemenize ve tanımlamanıza olanak tanır.

Tepkime: Bu reaksiyon temelde iki şekilde yapılabilir. Birincisi, doğrudan bir reaksiyon yoluyla, yani güvenlik sistemi, örneğin, işgalcilere karşı hareket edecek silahlı bir gözetleme ekibine sahiptir.

İkincisi, genellikle daha çok kullanılan, önceden tanımlanan tepki önlemlerini alacak olan uzaktan desteği etkinleştirme yeteneğini ifade eder. Bu aktivasyon bir telefon, kontrol paneli veya panik düğmesi ile yapılabilir.

 

Kadıköy Güvenlik Sistemleri piyasada 25 yılı aşkın bir süredir güvenlik hizmetleri sunan bir şirketidir. Kadıköy Güvenlik Sistemleri ile anlaşarak, kuruluşunuz için ideal güvenlik sistemini özelleştirilmiş bir şekilde tasarlamanıza yardımcı olacak nitelikli ve deneyimli profesyonellere sahip olacaksınız.